| Country of Origin | Unknown |
|---|---|
| Item Diameter | 12 in |
| Item Width | 12 in |
| Item Height | 9 in |
| Stove Type Compatibility | Electric, Gas |
| Shape | Round |
| Color | Clear |
| Set Includes | Lid |
| Material | Glass |
| MPN | NA |
| Item Depth | 2 in |
| Brand | Cuisinart |
| Type | Replacement Lid |
| Capacity | NA |
| Surface Coating | NA |
Check the listing for details. Cuisinart Replacement Cookware Lid Outer Rim 9", Inner Lip 8 1/2" (N). Color: Clear, Condition: Used, Made in Unknown. Listed at 12.99 USD. Lid is in excellent gently used condition, no chips or cracks. No bends in trim.