| Brand | Dainolite |
|---|---|
| Type | Wall Light |
| Material | Metal |
| Color | Black |
| Finish | Black |
| Features | Dainolite 410-61W Single Light 10" Tall Wall |
| MPN | 410-61W-BAB |
| Bulb Shape Code | Medium (E26) |
| Voltage | 120 V |
| Country of Origin | China |
| California Prop 65 Warning | No |
| Item Height | 10 in |
| Item Length | 9 in |
| Item Width | 8 in |
| Model | 410-61W |
| Number of Bulbs | 1 |
| UL Listed | Yes |
| UPC | 065214410106 |
Check the listing for details. Dainolite 410-61W Brass/Black Single Light 10"H Wall Sconce. Color: Black, Condition: New, Made in China. Listed at 148.00 USD. Dainolite 410-61W Single Light 10" Tall Wall Sconce. Progress Lighting P710130 Haas 2 Light 24" Tall Wall Sconce - Bronze. Decor & Organization. Maxim 21383 Cubos 3 Light 8" Tall Wall Sconce - Black. Max Watts Per Bulb: 60 watts.