| Brand | DAIWA (fishing) |
|---|---|
| Country | Japan |
| California Prop 65 Warning | NA |
| Color | NA |
| Country of Origin | NA |
| Department | NA |
| Features | NA |
| Fish Species | NA |
| Fishing Type | NA |
| Foregrip Length | NA |
| Grip Style | NA |
| Hand Retrieve | NA |
| Item Height | NA |
| Item Length | 2.29m |
| Item Weight | 93g |
| Item Width | NA |
| Line Weight | 4-12lb |
| Lure Weight | 4-18g |
| MPN | NA |
| Manufacturer Warranty | NA |
| Material | Carbon Content (%): 99 |
| Model | Silver Wolf |
| Number of Guides | 2 |
| Number of Pieces | NA |
| Personalization Instructions | NA |
| Personalize | NA |
| Product Line | NA |
| Rear Grips Length | NA |
| Rod Action | NA |
| Rod Handle Material | NA |
| Rod Power | NA |
| Rod Reel Seat | NA |
| Rod Type | Rockfish Rod |
| Set Includes | NA |
| Unit Quantity | NA |
| Unit Type | NA |
| Vintage | NA |
| UPC | NA |
Check the listing for details. Daiwa Silver Wolf 76ML-S Rockfish Rod #PB14325. Color: NA, Condition: Used, Made in NA. Listed at 390.50 USD.