| Return shipping will be paid by | Seller |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Brand | Dale |
| Power Rating | 25 W |
| Type | Power Wirewound Resistor |
| Tolerance Rating | 5% |
| Termination Style | Lug |
| Maximum Power Dissipation | 25W |
| Resistor Type | Wirewound |
| MPN | HL-25-06Z 5 |
| Resistance Rating | 5 Ω |
Check the listing for details. Dale HL-25-06Z 5 Ohm 25W 5% Wirewound Fixed Resistor, NOS. Condition: New – Open box. Listed at 4.95 USD. Dale HL-25-06Z 5 Ohm 25W 5% Wirewound Fixed Resistor, NOS