| Brand | Dalla Corte |
|---|---|
| Water type | direction |
| Components | porta filter(54mm) 2ea |
| Water Source | Direct Connection |
| Color | Silver |
| Voltage | 220–240V (50/60Hz) |
| Thermal output max | 2.2kw |
| Model | Dalla Corte |
| Style | Semi-Automatic |
| Dimensions | 34x50x40cm |
| Country of Origin | Italy |
| Weight | 33kg |
Check the listing for details. Dalla Corte Super Mini Espresso Machine Refurbished Commercial 1GR 220V. Color: Silver, Condition: Used, Made in Italy. Listed at 2500.00 USD. Dalla Corte Super Mini 1GR Espresso Machine ☕. ⚠️ Plug converter is NOT included. 🔧 Key Features. This machine is in overall very good condition. ────────────────────────. 📌 Condition. 🛠 Maintenance.