| BUILD VERSION | 25-in-1 LINUX MASTER COLLECTION |
|---|---|
| MEDIA TYPE | BOOTABLE USB |
| Brand | DAMN SMALL LINUX OS |
| Type | Operating System |
| Format | Flash Drive |
| Minimum Hard Drive Space | 16 GB |
| Language | English |
| License Category | Standard |
| Minimum RAM | 4 GB |
| Model | DAMN SMALL LINUX OS |
| Minimum Processor Speed | 2 GHz |
| For Operating Systems | Linux, DAMN SMALL LINUX OS |
| Number of Devices | Unlimited |
Check the listing for details. DAMN SMALL LINUX OS DSL 2024 64BIT USB OR DVD LIVE OR FULL INSTALL. Condition: Brand New. Listed at 23.75 USD. The New DSL 2024 has been reborn as a compact Linux distribution tailored for low-spec x86 computers. All the applications are chosen for their functionality, small size, and low dependencies. DSL VERSION 2024.