| Brand | Branded |
|---|---|
| Color | Blue |
| Color Family | Blue |
| Features | Absorbs Moisture |
| Number per Package | 3 |
| Product Type | Liquid Concentrate |
| Scent | Fresh Scent |
| Container Size | 15.4 Ounce |
| Size (oz) | 15.4 |
| Number in Pack | 3 |
| Personalize | No |
| Item Width | 6 in |
| Unit Type | oz |
| Item Length | 4.40 in |
| Item Height | 9.25 in |
| Form | Liquid |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Item Weight | 1.15 lb |
| Unit Quantity | 1 |
Check the listing for details. DampRid Fresh Scent Hanging Moisture Absorber, 3 Pack. Color: Blue, Condition: New. Listed at 15.48 USD. The hanging bag design is perfect for college dorm rooms, closets, laundry rooms, and storage areas where clothes often collect unpleasant odors. When the bag is finished, simply discard and replace.