| Book Title | Learning Hiragana - Beginner's Guide and Integrated Workbook Lear |
|---|---|
| Title | Learning Hiragana - Beginner's Guide and Integrated Workbook Lear |
| Subtitle | A fast and systematic approach, with Reading and Writing Practice |
| ISBN-10 | 1739238729 |
| EAN | 9781739238728 |
| ISBN | 9781739238728 |
| Genre | Language & Reference |
| Release Year | 2022 |
| Release Date | 11/21/2022 |
| Country of Origin | UK |
| Subject Area | Foreign Language Study |
| Publication Name | Learning Hiragana - Beginner's Guide and Integrated Workbook Learn How to Read, Write and Speak Japanese : A Fast and Systematic Approach, with Reading and Writing Practice, Study Templates, DIY Flashcards, and More! |
| Publisher | Affordable Publications |
| Item Length | 11 in |
| Subject | Multi-Language Dictionaries, Japanese |
| Publication Year | 2022 |
| Series | Japanese Made Simple Ser. |
| Type | Language Course |
| Format | Trade Paperback |
| Language | English |
| Item Height | 0.3 in |
| Author | Dan Akiyama |
| Item Weight | 13.6 Oz |
| Item Width | 8.5 in |
| Number of Pages | 160 Pages |
Check the listing for details. Dan Akiyama Learning Hiragana - Beginner's Guide and Int (Paperback) (UK IMPORT). Condition: Brand New, Made in UK. Listed at 24.90 USD. Title: Learning Hiragana - Beginner's Guide and Integrated Workbook Learn how to Read, Write and Speak Japanese. Author: Dan Akiyama. Type: Foreign Language Study & Reference. Format: Paperback. Genre: Language & Reference.