| Country of Origin | CN |
|---|---|
| Manufacturer Warranty | 1 year |
| California Prop 65 Warning | N |
| Weight | 68.0000 |
| Length | 22.200 |
| Width | 22.500 |
| Depth | 22.500 |
| Battery Included | No |
| UPC | 0067638999052 |
| Installation | Freestanding |
| Door Style | Compact |
| Color | Black |
| MPN | DCR044A2BDD |
| Item Depth | 20.875 in |
| Brand | Danby |
| Number of Shelves | 1 |
| Type | Compact Fridge |
| Number of Drawers | 1 |
| Capacity | 1-5 ft³ |
| Defrost Method | Frost-Free/Automatic Defrost |
| Item Height | 32.72 in |
| Model | Danby DCR044A2BDD |
| Number of Doors | 1 |
| Features | Adjustable Thermostat |
| Cable Length | 5 ft |
| Finish | Black Stainless Steel |
| Item Width | 20.71 in |
| Number of Freezer Compartments | 1 |
Check the listing for details. Danby Dcr044a2bdd 4.4Cf Refrigerator With Chill Space, Black. Color: Black, Width: 22.500, Condition: New, Made in CN. Listed at 379.99 USD. & Recepticles. Electrical Outlets. Light Industrial. and Enclosures. Electrical Boxes. General Purpose. & Industrial.