| Brand | Danby |
|---|---|
| Open Door Width | Less Than 20 in |
| Door Style | Single Door |
| MPN | NA |
| Smart Home Compatibility | None |
| Energy Consumption per Year | Less than 200 kWh |
| Number of Shelves | 4 |
| Unit Type | ft |
| Energy Star | 5 Stars |
| Capacity | 294 L |
| Manufacturer Warranty | NA |
| Item Height | 33 in |
| Number of Doors | 1 |
| Features | Adjustable Thermostat, Quiet, Reversible Door |
| Cable Length | 3 ft |
| Unit Quantity | 1 |
| Finish | Stainless Steel |
| Item Width | Less Than 20 in |
| Installation | Freestanding |
| EC Range | A - G |
| Color | Black |
| Material | Steel + Aluminum |
| Item Depth | 15.1-20 in |
| Materials sourced from | China |
| California Prop 65 Warning | None |
| Type | Compressor |
| Number of Drawers | None |
| Model | Arctic King AWCA024ADB |
| Bottle Capacity | 26-37 |
| Smart Home Protocol | None |
| Operating Sound Rating | 39 dB |
| Power | 900 W |
Check the listing for details. danby wine cooler. Color: Black, Condition: Used. Listed at 250.00 USD. Item works great … no issues … if interested leave a message