| Brand | Danielson |
|---|---|
| Fish Species | All Freshwater, All Saltwater |
| Color | White |
| Fishing Type | Freshwater Fishing, Saltwater Fishing |
| Material | Other |
| Item Weight | Assorted Models |
| Number in Pack | 1 |
| Bait Shape | Fish |
| Country of Origin | United States |
| Features | High-quality construction for durability and performance. |
| Item Length | Assorted Sizes |
| MPN | JGBT2W |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit |
| Product Length | 8.86" |
| Product Weight | 2oz |
| Size | 2oz |
| Vintage | No |
| Personalized | No |
| Product Line | Series |
| UPC | 032054066862 |
Check the listing for details. Danielson Bucktail Jig 2oz White. Color: White, Condition: New, Made in United States. Listed at 5.99 USD. This is THE jig for big gamefish. Our super realistic Bucktail jig features real bucktail, 3D eyes and a "Superflash" finish all tied on a super sharp hook.