| Antique | Yes |
|---|---|
| Number of Shelves | 5 |
| Type | Lawyer/Barrister Bookcase |
| Item Height | 80 in |
| Color | Brown |
| Material | Teak |
| Item Length | 20 in |
| Item Width | More Than 50 in |
Check the listing for details. Danish Teak Bookcase Cabinet. Color: Brown, Condition: Used. Listed at 4000.00 USD. These matching Danish Teak Bookcase cabinets are a beautiful antique set that will add elegance and functionality to your space. The design of this bookcase cabinet is perfect for any room, and its antique appeal adds character to your decor.