| Brand | Litton Lane |
|---|---|
| Color Family | Brown |
| Color/Finish | Brown |
| Material | Ceramic |
| Product Weight (lb) | 5 lb |
| Returnable | 90-Day |
| Style | Transitional |
| Theme | Unthemed |
| Product Height (in) | 6 in |
| Product Width (in) | 3 in |
| UPC | 711181368932 |
Check the listing for details. Dark Brown Arc De Triomphe Bookends. Condition: New. Listed at 34.35 USD. French lovers and bookworms alike will love these dark brown. Arc De Triomphe bookends, made of lightweight yet sturdy fiberglass. Detailing the carved molding and human relief sculptures. This Arc De Triomphe statue is split down the center forming two 90-degree angles to securely prop up your books.