| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Country of Manufacture | Vietnam |
| Material | Wood |
| Brand | Best Quality Furniture |
| Model | D89-B |
| MPN | D89-B |
| Color | Beige |
| Type | Kitchen Benches |
| Style | Traditional |
| Item Height | 35" |
| Item Width | 68" |
| Item Length | 23" |
| Category | Kitchen Benches |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Fabric | Wood |
Check the listing for details. Dark Gray Wood Dining Bench with Beige Linen Tufted Seat Back. Color: Beige, Condition: New. Listed at 447.22 USD. Dark gray wood dining bench upholstered with beige linen fabric and tufted seat backs. This bench can comfortably seat 3 people and is perfect for any traditional styled home. This bench is also available in gray linen under a different listing. Assembly is required.Features:Bench onlyBeigeLinen FabricTufted Seat BacksGray woodAvailable as a setSpecifications:Bench Dimensions: 68"L x 23"W x 35"HUpholstery Material: LinenAssembly Required: Yes