| Brand | Darton |
|---|---|
| Dexterity | Left Hand |
| Overall Length (in.) | 45" |
| Draw Length (in.) | 29" |
| Color | Black/Camouflage |
| Model | SL50 |
| Material | Wood / Metal |
| Draw Weight (lbs.) | 58 lbs |
| Archery Type | Bow Hunting |
| Country of Origin | United States |
| Suitable For | Men |
Check the listing for details. Darton SL50 Left Hand Compound Bow. Color: Black/Camouflage, Condition: Used, Made in United States. Listed at 74.99 USD. String and Cables are in Nice shape. Left Handed. Draw length is 29".