| Brand | Darton |
|---|---|
| Dexterity | Right Hand |
| Overall Length (in.) | 46.5" |
| Draw Length (in.) | 30" |
| Color | Black/Camo |
| Model | Trailmaster |
| Material | Wood / Metal |
| Draw Weight (lbs.) | 49 lbs |
| Archery Type | Bow Hunting |
| Country of Origin | United States |
| Suitable For | Men |
| UPC | Not Specified |
Check the listing for details. Darton Trailmaster Compound Bow. Color: Black/Camo, Condition: Used, Made in United States. Listed at 74.99 USD. Overall in Good shape. Has wear, scratches, scuffs, etc. It has camo tape on the limbs. I peeled one part of it back to confirm it is a trailmaster. String and cables are in very good shape. Right Handed.