| Finish | Matte Black |
|---|---|
| Chair Height | 25.25 in |
| Seat Depth | 17.5 in |
| Model | Daryah |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Style | Modern |
| Table Length | 20.50 in |
| Assembly Required | No |
| Material | Iron |
| Chair Depth | 27.00 in |
| Chair Width | 24.50 in |
| Assembly Status | Assembly Required |
| Type | Chat Set |
| Color | Black |
| Chair Color | Black |
| Number of Items in Set | Three-Piece |
| Table Height | 13.25 in |
| Seating Capacity | 2 |
| Tabletop Material | Iron |
| Seat Height | 13.5 in |
| Brand | GDFStudio |
| Set Includes | Chairs, Table |
| Cushions Included | No |
| Manufacturer Warranty | 3 Months |
| Table Width | 19.00 in |
Check the listing for details. Daryah Outdoor Modern 2 Seater Chat Set. Color: Black, Condition: New. Listed at 233.70 USD. Make the most of your weekend relaxation with a chat set that is perfect for sharing a cold drink with a loved one. This outstanding set provides a delightful modern twist to your outdoor decor, allowing you breezy comfort and effortless lounging.