| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Model | 413 |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Blade Material | High Carbon Steel |
| Custom Bundle | No |
| Item Width | Less than 1" |
| Number of Pieces | 1 |
| Type | Cold Chisel |
| Blade Width | 7/8" |
| Color | Blue |
| MPN | 413-0 |
| Item Length | 7-5/8" |
| Handle Material | Steel |
| Item Weight | Less than 1 lb. |
| Brand | DASCO PRO |
| Manufacturer Warranty | None |
| Manufacturer Color | Metal |
Check the listing for details. Dasco Pro 413-0 Cold Chisel, 7/8-Inch *. Color: Blue, Condition: New. Listed at 9.99 USD. This item is for BUY NOW! See description for details. Pictures will display item condition and what will be included in the order. Review the item carefully before purchasing. Sorry NO International Transactions & No Local Pickups No shipping items over 1lb to the following: P.O. boxes, Guam, Alaska, Hawaii & Puerto Rico - Apo or Fop Will only ship to the lower 48 states. We have NO shipping on the WEEKENDSShipping days: Monday, Wednesday, & Friday IF FOR WHATEVER REASON YOU ARE NOT SATISFIED WITH YOUR PURCHASE PLEASE CONTACT ME ASAP AND I WILL DO MY BEST TO MAKE IT RIGHT! Please be patient as we will ship your item ASAP while services for mail & shipping are working hard to deliver your items safely to you! THANK YOU for taking a Look! Track Page Views WithAuctiva's FREE Counter