| Country of Origin | China |
|---|---|
| Shape | Round |
| Power Source | Electric |
| Color | Rose |
| Item Depth | 4 in |
| Brand | DASH |
| Type | Standard Waffle Maker |
| Capacity | 1 |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Voltage | 120 V |
| Features | Non-Stick |
| Components Included | Instruction Manual, Recipes |
| Power | 350 W |
| Item Width | 4 in |
| UPC | 810051851755 |
Check the listing for details. Dash Bunny Pink Nonstick Mini Waffle Maker New In Box Easter. Color: Rose, Condition: New, Made in China. Listed at 12.99 USD. It is designed by DASH and features a non-stick surface for easy cooking. With a manufacturer warranty of 1 year, this standard waffle maker in a lovely rose color is a convenient and stylish addition to any kitchen.