| Manufacturer Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Components Included | Pusher |
| UPC | 0850015418778 |
| Appliance Capabilities | Citrus, Pitted Fruits, Vegetables, Berries, Blend, Sauce, Root Vegetables, Leafy Vegetables |
| Power Source | Electric |
| Color | Blue |
| Material | Plastic |
| Item Depth | 4 in |
| Appliance Uses | Fruit, Juice, Vegetable, Smoothie |
| Number of Speeds | 2 |
| Brand | DASH |
| Type | Masticating Juicer |
| Capacity | 16 oz |
| Item Height | 14 in |
| Model | DCSJ200GBAQ06 |
| Features | BPA Free, Easy Clean, Dishwasher Safe, Cold Press |
| Finish | Glossy |
| Power | 130 W |
| Number of Settings/Programs | 1 |
Check the listing for details. DASH Compact Cold Press Power Juicer - Aqua. Color: Blue, Condition: New. Listed at 49.99 USD. Make delicious cold-pressed juice with the Dash Compact Cold Press Power Juicer.