| Number of Compartments | 9 |
|---|---|
| Shape | Round |
| Power Source | Electric |
| Color | Purple |
| Material | Metal |
| MPN | 89089935 |
| Item Depth | 10.5” |
| Brand | DASH |
| Type | Cupcake/Muffin Maker |
| Unit Type | Unit |
| Item Height | 5.5 in |
| Voltage | 120 V |
| Model | DASH D express |
| Features | Drip Tray, Heat-resistant Handle, Indicator Light, Non-Stick |
| Country/Region of Manufacture | Unknown |
| Unit Quantity | 1 |
| Number of Items | 1 |
| Item Width | 8 in |
| Power | 120v |
| Item Weight | 2 lb 9 oz |
Check the listing for details. DASH D Express 9 Mini Cupcake Maker Purple. Color: Purple, Condition: Open box. Listed at 21.49 USD. Perfect for any sweet tooth, this compact appliance features a non-stick surface, making cleanup a breeze.