| Power Source | Electric |
|---|---|
| Material | Silicone |
| MPN | KTC5 |
| Brand | DASH |
| Type | Egg Cookers |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Item Height | 4 |
| Voltage | 120 V |
| Model | DBBM900 |
| Features | Easy Clean |
| Number of Items | 1 |
| Item Weight | 3.5 |
| Power | 300-599 W |
| Country of Origin | China |
| Item Width | 6 in |
Check the listing for details. DASH Egg Bite Maker. Condition: New, Made in China. Listed at 18.00 USD. Capacity: Makes 4 egg bites at once using easy-release silicone cups. Power: Operates at 420 Watts. Features: Features a non-stick coating for easy cleaning and cooks bites in under 10 minutes. Benefits: Helps prepare protein-packed meals (averaging 12 grams per serving) customizable with your own ingredients