| Country of Origin | China |
|---|---|
| Number of Compartments | 7 |
| Shape | Round |
| Power Source | Electric |
| Color | Mint Green |
| Material | Metal |
| Brand | DASH |
| Type | Mini Donut Maker |
| Voltage | 120 V |
| Model | Dash Express |
| Features | Non-Stick, Quick and Easy |
| Number of Items | 1 |
| Item Width | 10.6 in |
| Item Weight | 2.2 lbs |
| Power | 760 W |
| Number of Settings/Programs | 1 |
| UPC | 0850008497896 |
Check the listing for details. DASH Express Mini 2” Donut Maker Non-Stick Makes 7 Donuts - Tested Works. Color: Mint Green, Condition: Used, Made in China. Listed at 15.00 USD.