| Brand | DASH |
|---|---|
| Model | Dash Express |
| Type | Donut Maker |
| Power Source | Electric |
| Color | Green |
| Components Included | Instruction Booklet, Recipes |
| Power | 760 watts |
| MPN | DDM007GBAQ04 |
| Item Depth | 10.6 in |
| Item Height | 3.9 in |
| Material | Metal, Plastic |
| Shape | Round |
| Features | Indicator Light, Non-Stick |
| Item Width | 8.7 in |
| Voltage | 120 V |
| Item Weight | 2.2 lbs |
| UPC | 0850008497896 |
Check the listing for details. Dash Express Mini Donut Maker ~ Makes 7, Non-Stick, Recipes Included. Color: Green, Condition: New. Listed at 14.95 USD. Mini Donut Maker. Includes a 40-page instruction manual and recipe guide (with a variety of recipes for donuts & glazes). General Info .