| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Number of Compartments | 7 |
| Shape | Round |
| Power Source | Electric |
| Manufacturer Warranty | N/A |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Components Included | Donut Maker |
| Number of Settings/Programs | 1 |
| MPN | DDM007GBAQ04 |
| Item Height | 3.9 in |
| Item Width | 10.6 in |
| Color | Blue |
| Item Depth | 8.7 in |
| Brand | DASH |
| Voltage | 120 V |
| Features | Quick and Easy |
| Material | Metal |
| Type | Mini Donut Maker |
| Model | Dash Express |
| Item Weight | 2.2 lbs |
| Power | 760 W |
Check the listing for details. DASH Express MINI DONUT MAKER Non-Stick Donut Making Machine NEW. Color: Blue, Condition: New. Listed at 19.99 USD. HighlightsCooks 7 mini donuts in just minutes.Nonstick coating allows donuts to release easily and makes cleaning easy.Perfect for families with kids, entertaining, bake sales, and more!One-step setup, just plug it in and you’re done.Includes: Mini Donut Maker and Recipe Guide to get you started making delicious mini donuts and glazes.1-year manufacturer warranty, 2-year warranty available with registration to the Feel Good Rewards program.Designed in NYC. US-based Customer Support available.760 Watts.Get creative with the Dash Mini Donut Maker! Make cute, tasty mini donuts at home in no time, perfect for snacking, entertaining and more. Just plug it in, add your choice of batter, and you’re ready to cook. Dual surfaces heat evenly for consistent, delicious results and the non-stick coating makes cleanup a breeze. Mini donuts can be frosted, glazed and decorated for a fun-filled project the whole family will love!