| Number of Compartments | 7 |
|---|---|
| Shape | Circle |
| Power Source | Electric |
| Item Diameter | 8 in |
| Color | Multicolor |
| Material | Metal |
| MPN | DDM007GBDP04 |
| Brand | DASH |
| Type | Mini Donut Maker |
| Unit Type | Unit |
| Voltage | 120 V |
| Model | Dash Express |
| Features | Non-Stick, Quick and Easy |
| Unit Quantity | 1 |
| Number of Items | 1 |
| Power | 760 W |
| Item Weight | 2.2 lbs |
| Country of Origin | China |
| Number of Settings/Programs | 1 |
Check the listing for details. Dash Express Mini Donut Maker With Cute Donut Graphic Print -Tested. Color: Multicolor, Condition: Used, Made in China. Listed at 25.00 USD. The electric machine features a non-stick surface for easy cleaning and has a power of 760W.