| Country of Origin | China |
|---|---|
| Power Source | Electric |
| Color | Black |
| MPN | DEC005BK |
| Material | Plastic |
| Item Depth | 0-10 in |
| Brand | DASH |
| Type | Egg Cookers |
| Unit Type | Unit |
| Capacity | 6 eggs |
| Voltage | 120 V |
| Item Height | 0-10 in |
| Model | Rapid Egg Cooker |
| Cable Length | 60 in |
| Features | Rapid Boil |
| Number of Items | 1 |
| Item Weight | 10 lbs |
Check the listing for details. Dash Go Rapid Egg Cooker. Color: Black, Condition: Open box, Made in China. Listed at 12.00 USD. Box is opened but the product inside has not been used.