| Included Components | Product, Manual |
|---|---|
| Number Of Settings | 1 |
| Model Name | Mini Donut Maker Machine |
| Item Package Quantity | 1 |
| Size | Makes 7 Doughnuts |
| Part Number | Ddm007Gbaq04 |
| Style | Machine |
| Wattage | 760.0 |
| Model Number | Ddm007Gbaq04 |
| EAN | 0850008497896 |
| ISBN | 0850008497896 |
| Package Dimensions LxWxH | 11.73x9.24x5.25 Inches |
| Weight | 3.31 Pounds |
| UPC | 0850008497896 |
| Color | Blue |
| MPN | DDM007GBAQ04 |
| Material | Metal |
| Item Depth | 8.7 in |
| Brand | DASH |
| Type | Mini Donut Maker |
| Item Height | 3.9 in |
| Voltage | 120 V |
| Model | Dash Express |
| Features | Quick and Easy, Non-Stick |
| Item Width | 10.6 in |
| Item Weight | 2.2 lbs |
| Power | 760 W |
Check the listing for details. DASH Mini Donut Maker Machine for Kid-Friendly Breakfast, Snacks, Desserts. Color: Blue, Condition: New. Listed at 41.71 USD. INCLUDES: 760-Watt DASH Mini Donut maker is backed by a 1-year manufacturer warranty, and includes recipe book and recipe database access (all non-electric parts are easily wiped clean). VERSATILE: This is the PERFECT appliance for picky eaters, large families, or those who have busy schedules, make 7 donuts all within minutes.