| Number of Compartments | 7 |
|---|---|
| Shape | Round |
| Material Type Free | PFOA Free |
| Power Source | Electric |
| Included Components | Product, Manual |
| Size | Makes 7 Doughnuts |
| Wattage | 760 watts |
| Product Dimensions | 8.7"D x 10.6"W x 3.9"H |
| Unit Type | Unit |
| Voltage | 120 |
| Item Height | 3.9 in |
| Style | Machine |
| Features | PFOA Free, Simple Setup, Advanced Nonstick Coating, Many Minis, Party On |
| Unit Quantity | 1 |
| Components Included | Product, Manual |
| Number of Items | 1 |
| Item Width | 10.6 in |
| Color | Aqua |
| Item Diameter | 8.7 in |
| Material | Metal |
| Type | Donut Maker |
| Item Weight | 2.88 pounds |
| Power | 760 watts |
| Number of Settings/Programs | 1 |
| UPC | 744759382177 |
Check the listing for details. DASH Mini Donut Maker Machine for Kid-Friendly Breakfast, Snacks, Desserts. Color: Aqua, Condition: New. Listed at 32.99 USD. Perfect for picky eaters, large families, or those with busy schedules, this mini donut maker lets you prepare up to seven donuts in minutes. Ideal for weddings, housewarmings, or any occasion, this mini donut maker makes a thoughtful and practical gift.