| Number of Compartments | 7 |
|---|---|
| Shape | Round |
| Power Source | Electric |
| Color | Mint |
| MPN | DDM007GBAQ04 |
| Material | Metal |
| Item Depth | 8.7 in |
| Brand | DASH |
| Type | Donut Maker |
| Item Height | 3.9 in |
| Voltage | 120 V |
| Model | Dash Express |
| Features | Non-Stick, Quick and Easy |
| Item Width | 10.6 in |
| Item Weight | 2.2 lbs |
| Power | 760 W |
| Number of Settings/Programs | 1 |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Dash Mini Donut Maker Mint – Nonstick 7 Cavity Electric Donut Machine. Color: Mint, Condition: Used, Made in China. Listed at 13.50 USD. Mini donut maker, Dash donut machine, electric donut maker, nonstick donut maker, aqua donut maker, kitchen appliance, countertop baker, 7 cavity donut maker, easy bake donuts, Dash mini. Nonstick plates for easy release & cleanup.