| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Shape | Circle |
| Power Source | Electric |
| MPN | NA |
| Item Length | 6.4 Inches |
| Unit Type | Unit |
| Capacity | NA |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Item Height | 2.8 Inches |
| Voltage | 240 V |
| Features | Easy Clean |
| Cable Length | 0.9m |
| Unit Quantity | 1 |
| Components Included | Instruction Manual |
| Item Width | 5 Inches |
| Color | Lilac |
| Dimensions | 5.51 x 7.18 x 3.54 INCH |
| Material | Aluminum |
| Item Depth | 16 cm |
| Weight | 1.360 lbs |
| Brand | DASH |
| Type | Mini Waffle Maker |
| Model | DMW001LA |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Power | 350 W |
| Item Weight | 530g |
Check the listing for details. Dash Mini Waffle Maker• 4” in Non-Stick Plate• Lilac. Color: Lilac, Condition: Open box. Listed at 16.99 USD. Introducing the Dash Mini Waffle Maker, a circle-shaped waffle maker made of aluminum material and powered by electricity. This lilac-colored waffle maker has a non-stick plate and comes with a non-stick pan and an instruction manual. It has a power of 350W and a voltage of 240V, with a cable length of 0.9m.