| Number Of Settings | 1 |
|---|---|
| Item Package Quantity | 1 |
| Size | 4 Inch |
| Part Number | Dmw001Wh |
| Style | White 4" Mini |
| Model Number | Dmw001Wh |
| Included Components | Dash Waffle Mini Maker, Manual |
| Wattage | 350.0 |
| Voltage | 120.0 |
| EAN | 0856290005559 |
| ISBN | 0856290005559 |
| Package Dimensions LxWxH | 7.01x5.55x3.54 Inches |
| Weight | 1.37 Pounds |
| UPC | 0856290005559 |
| Shape | Round |
| Power Source | Electric |
| Color | White |
| MPN | DMW001WH |
| Material | Nonstick |
| Brand | DASH |
| Type | Waffle Maker |
| Item Height | 2.8in |
| Model | DMW001WH |
| Features | Fixed Heating Elements, Indicator Light, Non-Stick |
| Item Width | 6in |
| Item Weight | 1.4lbs. |
| Power | 350W |
Check the listing for details. Dash Mini Waffle Maker: Fun, Compact Electric Iron for Easy, Delicious Waffles!. Color: White, Condition: New. Listed at 22.97 USD. Mini Waffle Magic: The Mini Waffle Makeris a compact, lightweight device that quickly creates delicious waffles with a quick heat-up system and even heating surface.