| Shape | Round |
|---|---|
| Power Source | Electric |
| Color | Red |
| Custom Bundle | No |
| Material | Iron |
| MPN | DMW001RD |
| Item Depth | 4 in |
| Brand | DASH |
| Type | Standard Waffle Maker |
| Unit Type | Unit |
| Capacity | 1 |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Item Height | 4 in |
| Voltage | 110 V |
| Model | DMW001RD |
| Features | Non-Stick |
| Cable Length | 60 in |
| Country of Origin | China |
| Power | 350 W |
| Item Weight | 1 lb 6 oz |
Check the listing for details. Dash Mini Waffle Maker Red DMW001RD 4” Nonstick 350W Open Box. Color: Red, Condition: Open box, Made in China. Listed at 19.88 USD. • Model: DMW001RD. • Nonstick Plates. • Compact / Space Saving. Tested and working. Includes original box (box shows light shelf wear; see photos). • 4” Cooking Surface. • Color: Red. • Indicator Light.