| Shape | Round |
|---|---|
| Power Source | Electric |
| Color | Red |
| Material | Metal |
| Item Depth | 4 in |
| Brand | DASH |
| Type | Pizzelle Waffle Maker |
| Capacity | 1 |
| Voltage | 120 V |
| Item Height | 2 in |
| Model | Mini Waffle Maker |
| Cable Length | 29.5 in |
| Features | Indicator Light, Non-Stick |
| Components Included | Non-Stick Pan, 4 Additional Decorative Plates |
| Power | 350 W |
| Item Width | 6 in |
| Item Weight | 1.31 lb |
Check the listing for details. DASH Mini Waffle Maker With 4 Decorative Plates. Color: Red, Condition: Used. Listed at 14.00 USD. This compact and lightweight appliance is easy to use, featuring an indicator light and a non-stick surface for easy cleaning.