| Capacity | 1 |
|---|---|
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Custom Bundle | No |
| Item Height | 2.8 in |
| Voltage | 120 V |
| Cable Length | 34 in |
| Item Depth | 6.4 in |
| Components Included | Instruction Manual, Recipe Book |
| Country of Origin | China |
| Item Width | 5 in |
| Item Weight | 1 lb |
| UPC | 0850004115541 |
| Brand | DASH |
| Type | Belgian Waffle Maker |
| Shape | Round |
| Power Source | Electric |
| Color | Orange |
| Model | DMWP001OR |
| MPN | DMWP001OR |
| Features | Non-Stick |
| Material | Waffle Maker |
| Power | 100 W |
Check the listing for details. Dash Pumpkin Shaped Mini Nonstick Waffle Maker Orange Halloween Fall Breakfast. Color: Orange, Condition: New, Made in China. Listed at 16.24 USD. Make yummy fall treats and easy breakfasts with the Dash Pumpkin Mini Waffle Maker. This cute, compact appliance includes a pumpkin mold on the lower plate for individual 4” waffles with an autumn print.