| Materials sourced from | China |
|---|---|
| Brand | DASH |
| Model | Dash DMWS100SP |
| Type | Belgian Waffle Maker |
| Shape | Round Skull Design |
| Color | Black |
| Components Included | Instruction Manual, Recipe Book |
| Capacity | 1 |
| Power Source | Electric |
| Power | 350 W |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| MPN | Unk |
| Material | Plastic and Metal |
| Features | Easy Clean, Indicator Light, Non-Stick |
| Item Height | 2.8 in |
| Item Depth | 6.4 in |
| Item Width | 5 in |
| Voltage | 120 V |
| Cable Length | 34 in |
| Item Weight | 1 lb |
| Manufacturer Color | Black |
| Custom Bundle | No |
| Country of Origin | China |
| UPC | 850015418044 |
Check the listing for details. Dash Skull Shaped Mini Nonstick Waffle Maker Black Halloween Breakfast 4". Color: Black, Condition: New, Made in China. Listed at 12.66 USD. This electric waffle maker has a unique round skull design that will impress your friends and family. Dual nonstick cooking surfaces help you lift your waffle with ease. Make yummy treats and easy breakfasts with the Dash Skull Mini Waffle Maker.