| Shape | Square |
|---|---|
| Power Source | Electric |
| Color | Red |
| Material | Metal |
| Brand | DASH |
| Type | Standard Waffle Maker |
| Capacity | 1 |
| Manufacturer Warranty | no |
| Item Height | 4 in |
| Voltage | 110 V |
| Features | Non-Stick |
| Country of Origin | China |
| Power | 420W |
Check the listing for details. Dash Waffle Maker machine Fast Breakfast Maker 4.5" DWSM200GBRD06. Color: Red, Condition: Used, Made in China. Listed at 9.99 USD. This is the Dash Waffle Stick Maker Fast Portable Breakfast Maker shown in the photos. It makes 4.5 inch waffles. Model number is DWSM200GBRD06. Item is in 9.5/10 condition. Possibly unused but I can't 100% confirm that. If I remember correctly there was a few spots of food residue so I think it was probably used once or twice and forgotten about. There is no wear at all to the nonstick so thats the important part.