| Features3: | Stable characteristics, high reliability |
|---|---|
| Features2: | Made of high quality material, Durable |
| Features 1: | stable performance,Durable |
| Features 1 | stable performance,Durable |
| Features3 | Stable characteristics, high reliability |
| Features2 | Made of high quality material, Durable |
| * Feature *: | 🔥high performance🔥reliable quality🔥good stability |
| √Service√ | √Any problem, please contact the seller√ |
| --Service-- | Any problem, please contact the seller! |
| Brand | Unbranded |
| Type | Bracket |
| Rack Unit Height | 12 U |
| Mount Type | Freestanding |
| Rack Unit Width | See the description |
| Rack Depth | See the description |
| Number of Side Panels | 2 |
| Color | Black |
| Style | Minimalist |
| Material | MDF |
| Surface Treatment | PVC Treatment |
| Weight Capacity | About 100kg/ 220.46lbs |
| Applicable Equipment Size | Width ≤ 50cm/ 20in |
| Inner Width | 50cm/ 20in |
| Inner Height | 54cm/ 21in |
| Package Size | 55*60*10cm/ 21.65*23.62*3.94in |
| Net Weight | 10.5kg/ 23.15lbs |
| Gross Weight | 11kg/ 24.25lbs |
Check the listing for details. Data Cabinet Rack 12U Rolling Network Server Equipment Rack Cabinet - 21" Deep. Color: Black, Condition: New. Listed at 80.38 USD. Specification Color: Black Style: Minimalist Material: MDF Surface Treatment: PVC Treatment Weight Capacity: About 100kg/ 220.46lbs Rack Capacity: 12U Applicable Equipment Size: Width ≤ 50cm/ 20in Inner Width: 50cm/ 20in Inner Height: 54cm/ 21in Product Size: 48*53*66cm/ 19*20.9*26in Package Size: 55*60*10cm/ 21.65*23.62*3.94in Net Weight: 10.5kg/ 23.15lbs Gross Weight: 11kg/ 24.25lbs Package Included 2* Side Panels with Handle 2* Side Panels 2* Wheel Spacers 4* Universal Wheels Other Needed Accessories Notes Please allow the slight color difference caused by the shooting light and 1-3 cm error due to manual measurement, and make sure you do not mind before ordering.