| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Brand | Data Flute |
| MPN | D65130 |
| Material | Carbide |
| Overall Length | 134mm |
| Cutting Diameter | 20mm |
| Shank Diameter | 20mm |
| Flutes | 5 |
| Length Of Cut | 45mm |
| Warehouse Location | LOC623A |
Check the listing for details. Data Flute 20mm 5 Flute Carbide Endmill 20mm Shank D65130 (LOC623A). Condition: New. Listed at 164.95 USD. Data Flute 20mm 5 Flute Carbide Endmill 20mm Shank D65130 (LOC623A) SKU: SMT41706 Brand: Data Flute Condition: New Material: Carbide MPN: D65130 Overall Length: 134mm Cutting Diameter: 20mm Shank Diameter: 20mm Flutes: 5 Length of Cut: 45mm EDP: 1509946 Length of Cut: 45mm 20mmx20mmx45mmx134mm 4R C11 WN