| Game Type | Shore Bird |
|---|---|
| Brand | Dave Rhodes |
| Type | Decoy |
| Assembly Required | No |
| Item Height | 5.5" |
| Material | Wood |
| Item Length | 6.5" |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Item Width | 2" |
| Item Weight | 1 Pound |
Check the listing for details. Dave Rhodes (1933-2019) Shore Bird Decoy. Condition: Used. Listed at 155.00 USD. Dave Rhodes was a New Jersey decoy carver for over fifty years, in 2004 he was selected "carver of the year" by the New Jersey Decoy Collectors Association. I wanted to add to those of you who followed Daves work.