| Expiration Date | Roasted and Salted Sunflower Seeds |
|---|---|
| Allergens | Sunflower Seeds |
| Form | Whole |
| Size | 3.75 Ounce (pack Of 1) |
| Product | Baking Nut & Seed |
| Upc | 026200460727 026200460703 |
| Flavor Name | Salted,roasted |
| Product Dimensions | 6.9 X 3.1 X 0.7 Inches; 3.68 Ounces |
| Calories per 100 g/mL | 190 |
| Unit Type | oz |
| Number in Pack | 1 |
| Style | Roasted and Salted |
| Food Specifications | No Artificial Coloring, Gluten Free, No Artificial Flavoring |
| Course | Snack |
| Unit Quantity | 3.75 oz |
| Serving Size | 1 oz |
| Calories per Serving | 190 |
| Flavor | Salted,roasted |
| Brand | Unbranded |
| Food Aisle | Pantry |
| Type | Sunflower Seeds |
| Item Form | Roasted |
| Package Weight | 0.11 Kilograms |
| Number of Servings | 3.5 |
| Item Weight | 3.75 oz |
Check the listing for details. DAVID Roasted & Salted Sunflower Kernels, 3.75 oz - Power-Up Your Snack Game. Condition: New. Listed at 15.99 USD. Perfectly roasted and seasoned, these delightful snacks are a must-have for any snack lover! DAVID Roasted & Salted Sunflower Kernels - 3.75 oz. Why choose DAVID Roasted & Salted Sunflower Kernels?. Roasted and salted to perfection for unmatched flavor.