| Brand | Dayco |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | LLIV2LOGLT |
| California Prop 65 Warning | WARNING: This product contains chemicals known to the State of California to cause cancer and/or reproductive harm, and birth defects or other reproductive harm. |
| Belt Type | Drive Belt |
| Compatible Make | Suzuki |
| Compatible Model | GP125 |
| Drive Belt Length | 43.313 in |
| Drive Belt Width | 1.25 in |
| Finish | Black |
| Length | 43.313 in |
| Material | Rubber |
| Package Quantity | Each |
| Sold in Units of | Each |
| Surface Finish | Black |
| Width | 1.25 in |
Check the listing for details. Dayco HP High Performance Drive Belt for Suzuki GP125 76-79. Width: 1.25 in, Condition: New. Listed at 77.97 USD. Proven under grueling actual all-terrain test conditions, the Dayco HP Outdoor Activity Belt has fast become the ATVer’s “Belt of Choice”. Manufactured from a specially formulated aramid reinforced polychloroprene and p-aramid cord, the Dayco HP Outdoor Activity Belt delivers superior strength, enhanced dimensional integrity and stability for long lasting belt life. Dayco HP Outdoor Activity Belts...Built to get you there and back! .