| MPN | B000053F9K |
|---|---|
| Type | Dayspot |
| Brand | Hydrofarm |
| Color | As Shown |
| Model | B000053F9K |
| Style | Modern |
| Product | Hydrofarm B000053F9K |
| Material | Plastic |
| Bulb Type | LED |
| Unit Type | Pound |
| Item Width | 1.0 |
| Item Height | 1.0 |
| Item Length | 1.0 |
| California Prop 65 Warning | No |
| Country of Origin | United States |
| Compatible Brand | Hydrofarm |
Check the listing for details. Dayspot 32W (150W equivalent) Grow Light Kit. Color: As Shown, Condition: New, Made in United States. Listed at 69.89 USD. This grow light works particularly well with orchids, bonsai, and most houseplants. color White. manufacturer Hydrofarm. partNumber LKIT150.