| Attachments Included | Chainsaw |
|---|---|
| Power Source | Gasoline |
| Battery Included | No |
| Color | Red |
| Year Manufactured | 1976 |
| MPN | 27537A |
| Accessories Included | Chainsaw |
| Vintage | Yes |
| Brand | Dayton |
| Engine Type | 2-Stroke |
| Noise Level | 70 dB |
| Type | Chainsaw |
| Tank Capacity | 0.25 gal |
| Horsepower | 2 HP |
| Assembly Required | No |
| Voltage | 12 V |
| Engine Size | 34cc |
| Model | Dayton 27537A |
| Features | Automatic Chain Oiler, Lightweight |
| Power | 500 W |
| Country of Origin | United States |
| Product Line | Dayton Chainsaws |
Check the listing for details. Dayton Model 27537A Chainsaw. Color: Red, Condition: Used, Made in United States. Listed at 55.00 USD. This saw has been kept in fair condition used sold as is for great rare parts or repair it has compression and missing the muffler as seen 👍🏻