| Shape | Square |
|---|---|
| Power Source | Electric |
| Color | White |
| MPN | DWG300 |
| Material | Iron |
| Item Depth | 12 in |
| Brand | Dazey |
| Type | Standard Waffle Maker |
| Capacity | 4 |
| Voltage | 120 V |
| Model | Short Order Chef |
| Features | Automatic, Browning Control Dial, Indicator Light, Non-Stick |
| Country of Origin | United States |
| Power | 1000 W |
Check the listing for details. Dazey Short Order Chef Waffle Baker Griddle Sandwich Maker White Tested Works. Color: White, Condition: Used, Made in United States. Listed at 33.87 USD. Tested and working, comes with the original manual - see pics for details.