| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Compatible Brand | Universal |
| Compatible Series | Universal |
| Item Height | 11.02in*2.56in*0.20in |
| Item Length | 11.02in*2.56in*0.20in |
| Item Weight | 100g |
| Item Width | 11.02in*2.56in*0.20in |
| Type | Lens Warmer |
Check the listing for details. Dew Heater Strip Lens Warmer Defog Band w Temperature Controller for Telescopes. Condition: New. Listed at 23.10 USD. 1 USB Dew Heating Strip. Hook and Loop Fastener: The defogging band is secured by hook and loop fastener, which not only allows the defogging band to fit your lens, but also allows you to quickly detach and adjust the length you need.