| Country of Origin | China |
|---|---|
| Brand | CNYST |
| Memory | Last Value,Max Value,Min Value |
| Time Base | Quartz Crystal |
| Sampling Time | 0.4 Seconds |
| Dimensions | 161x69x32 mm(6.7x2.7x1.3 inch) |
| MPN | 202501051901 |
| Power Consumption | About 20mA |
| Weight | 300g/0.65lb(Not Including Batteries) |
| Display | LCD |
| Power Supply | 4x1.5V AA (UM-3)Battery |
| UPC | 635408046031 |
Check the listing for details. Dew Point Meter Temperature and Humidity Monitors for Libraries Offices Lab. Condition: New, Made in China. Listed at 231.96 USD. Dew Point Temp. The Last Values / Max. Values / Min. The use of durable, long-lasting components, including a strong, light weight ABS-plastic housing assures maintenance free performance for many years.