| Brand | DEWALT |
|---|---|
| Color Family | Yellow |
| Ideally Used With | Impact Drivers |
| Material | Multi-Surface |
| Pack Size | 3 |
| Power Tool Accessory Type | Other Accessory |
| Product Weight (lb) | 1.59 lb |
| Returnable | 90-Day |
| Tools Product Type | Power Tool |
| Product Height (in) | 11.75 in |
| Product Length (in) | 5.875 in |
| Product Width (in) | 2.75 in |
| UPC | 313107123177 |
Check the listing for details. DEWALT 18-Gauge Impact Ready Shears Accessory. Condition: New. Listed at 76.40 USD. This tool features a 360° swivel head that allows for maneuverability when cutting. Connects via standard 1/4 in. hex shank. 360° swivel head allows for maneuverability when cutting.