| Country of Origin | China |
|---|---|
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Power Source | Hybrid |
| Battery Included | No |
| Color | Yellow, Black |
| MPN | DCN681 |
| Item Length | 10.1 in |
| Brand | DEWALT |
| Type | Staple Gun |
| Nail Gauge | 18 |
| Battery Capacity | 2 Ah |
| Number of Batteries | 1 |
| Item Height | 11.4 in |
| Voltage | 20 V |
| Model | DEWALT DCN681 |
| Item Width | 3.7 in |
| Item Weight | 5.7 lbs |
| Minimum Fastener Size | 1/2 in |
Check the listing for details. DEWALT 20v 18 Gauge Narrow Crown Stapler DCN681 (TOOL ONLY). Color: Yellow, Black, Condition: Used, Made in China. Listed at 184.99 USD. Like new condition, it doesn’t show any signs of use except a small rip in the rubber check pictures. Tool only!! No returns please do your research before buying Located in Chicago next day shipping!!