| UPC | 0885911955935 |
|---|---|
| Brand | DEWALT |
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery Capacity | 5 Ah |
| Item Height | 5 in |
| Color | Multicolor |
| Voltage | 20 V |
| Model | DEWALT 20V MAX |
| MPN | DCB205-2C |
| Item Width | 15 in |
| Item Weight | 5.7 lbs |
Check the listing for details. DEWALT 20V MAX 5.0Ah Lithium-Ion Battery and Charger Kit - DCB205 2C – Includes. Color: Multicolor, Condition: New. Listed at 99.99 USD. We will respond to you within 24 hours and do our best to help you out!